Menü

Beyaz Mandevilla Çiçeği - Mandevilla Apocynaceae

399,99 TL

Beyaz Mandevilla Çiçeği - Mandevilla Apocynaceae

Sarmaşık ailesinin göz alıcı ve renkli çiçekli olanıdır. Mandevilla Apocynaceae, diğer bilinen adı ile Brezilya Yasemini. Kırmızı, beyaz, pembe çiçekleri olan sarmaşığın iç çiçekleri ise sarıdır. Odunsu gövdesi olan bu sarmaşık 1 buçuk metreye kadar büyüyebilir.

Beyaz Mandevilla Çiçeği Yetiştirilmesi ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Soğuk iklimi ve don olaylarını sevmeyen Mandevilla Sarmaşığını kuraklık ise etkilemez. Yarı güneş gören yerleri sever. Evde, terasta , balkonda , bahçede yetiştirilebilir. Kış mevsiminde yapraklarını yeniler. Mandevilla sarmaşık ailesinden olduğu için hızlı büyür. Haziran – Eylül ayları arasında çiçeklenir ve ortalama 5 ila 7 yıl arasında yaşar. İlkbahar ve yaz aylarında ayda 1 defa bitki gübresi ile canlılığı desteklenmelidir. Bitkinin etrafının yüksek nemli olması mantar ve örümcek gibi hastalık oluşumunu uzak tutacaktır. Humuslu toprak , torf , pomza taşı ve iri taneli dere kumu karışımı ile yetiştirildiğinde daha verimli olmaktadır.

Mandevilla Apocynaceae Nasıl Sulanır?

Bitki çiçeklendiğinde her gün sulanmalıdır. Köklerinde su depolayıcı görevi gördüğünden dolayı çiçeksiz olduğu dönemlerde fazla sulanmaz.

Beyaz Mandevilla Sarmaşığı Nasıl Budanır?

Mandevilla’yı kış bitiminde budamanız gerekmektedir. Böylece ilk baharda yeni sürgünler vererek daha iyi çiçeklenme sağlanmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.